Ekskluzywne, nowoczesne łazienki

Jak wybrać grzejnik do luksusowej łazienki?

Elegancki grzejnik to nie tylko urządzenie emitujące ciepło, ale też wysokiej klasy ozdoba – nawet w luksusowej łazience. W tym tekście wskażemy Ci w jaki sposób wybrać grzejnik do łazienki, jeżeli ta zaprojektowana jest w eleganckim, wykwintnym stylu.

Dekoracyjne grzejniki są coraz popularniejszym elementem wystroju wnętrza domu. Szczególnie sprawdzają się w łazience, bo najczęściej tego typu urządzenie jest po prostu eksponowane. O ile w salonie czy kuchni możesz go zakryć eleganckimi firanami, to w stylowej łaźni nie ma już takiej możliwości (najczęściej ze względów technicznych i użytkowych).

Heritage Clifton Grzejnik wodny ścienny 67,5x73,6 cm chrom z zaworami

Heritage Clifton Grzejnik wodny ścienny 67,5×73,6 cm chrom z zaworami

Grzejnik do łazienki w eleganckim stylu – czym powinien się charakteryzować?

Przede wszystkim nawet najbardziej elegancki grzejnik do łazienki musi spełniać praktyczną rolę. Powinien emitować określoną ilość ciepła, by ogrzać całe pomieszczenie. Dlaczego to tak istotne? Charakterystyka łazienki sprawia, że musi tam być ciepło. Biorąc kąpiel nie chcesz męczyć się w chłodzie – a brak grzania jest uciążliwy, nawet w przypadku gorącej wody w wannie. Wybierając odpowiedni grzejnik do łazienki sprawdź więc na ile będzie on w stanie ogrzać pomieszczenie. Najczęściej chodzi tu po prostu o wybór urządzenia o odpowiedniej mocy. Jeżeli stawiasz na elektryczny grzejnik do łazienki, musisz liczyć około 120W na 1 metr kwadratowy pomieszczenia. Z kolei w przypadku standardowych grzejników na wodę, to optymalna moc określona jest na 150W na 1 metr kwadratowy.

Przejdźmy teraz do elementów dekoracyjnych. Producenci poszli na rękę klientom i udostępniają wiele różnych wariantów grzejników. W przypadku nowoczesnego wystroju łazienki, możesz wybrać minimalistyczne rozwiązania, delikatnie podkreślające wizualne aspekty pomieszczenia. Przykładem takiego elementu będzie Burlington Strand. Ten wodny grzejnik wykonany jest w stylu retro, posiadając chromowane żebra. Świetnie sprawdzi się w nowoczesnej, minimalistycznej łazience, gdzie żaden element wyposażenia nie powinien za bardzo skupiać swojej uwagi. Produkt ten ma również wiele zalet użytkowych, bo wystająca część może służyć za suszarkę do ubrań.

Jeżeli chcesz z kolei, aby w Twojej nowoczesnej łazience grzejnik zajmował trochę więcej miejsca, ale jednocześnie jego wykonanie nie powinno odbiegać znacznie od tradycyjnego wyglądu, to idealną propozycją może być grzejnik łazienkowy Cordivari BABYLA. To połączenie współczesnego, nowoczesnego wyglądu z minimalizmem i tradycją. Stal INOX będzie świetnie komponować się praktycznie z każdym kolorem płytek czy wyposażenia łazienki, a większy rozmiar urządzenia sprawdzi się przede wszystkim w większych, bardziej obszernych pomieszczeniach.

Jaki grzejnik do łazienki powinieneś wybrać, jeżeli jest ona zaprojektowana z kolei w stylu nowoczesnym lub glamour? Tu pożądane są szczególnie urządzenia, których projekt odbiega od standardowego wyglądu. Powinieneś postawić na ekwilibrystyczne kształty, kolory, grę światłem.

Grzejnik łazienkowy Cordivari BLOW INOX to fantastyczny wybór dla osób, które cenią sobie sztukę, elegancję i luksus. Urządzenie to przypomina nieregularną taflę wody, zamkniętą w prostokątnej formie. Z wyglądu przypomina bardziej modernistyczny obraz niż sprzęt, który ma zapewnić ciepło w domu. Poza wyjątkowym designem, BLOW INOX ma sporą moc (700W) i wysoką odporność na korozję. Na pewno długo będzie cieszył Twoje oczy!

Cordivari BLOW INOX grzejnik łazienkowy 1700x500 mm stal nierdzewna polerowana

Cordivari BLOW INOX grzejnik łazienkowy 1700×500 mm stal nierdzewna polerowana

Jeżeli z kolei wolisz mniejsze, ale równie wyszukane sprzęty w swojej łazience, to ciekawym rozwiązaniem będzie Cordivari Badge. To czarny grzejnik łazienkowy, wieszany poziomo. Wykonany jest z grubej, lakierowanej stali węglowej. Choć jest dość masywny (waży 19 kilogramów) to otwór w jego kształcie nadaje mu lekkości i smaku. Z pewnością będzie świetną dekoracją łazienki w nowoczesnym, luksusowym stylu.

Dekoracyjny i elektryczny grzejnik do łazienki – jaki model powinieneś wybrać?

Nie zawsze warto stawiać na grzejniki wodne. Niekiedy układ pomieszczenia nie pozwala na podłączenie takiego urządzenia, a w przypadku, gdy masz w domu instalację fotowoltaiczną – taniej będzie Ci eksploatować elektryczny grzejnik do łazienki. Być może kojarzy Ci się on z brzydkim, standardowym, żeberkowym kształtem. To błąd! Nowoczesny elektryczny grzejnik do łazienki to wyjątkowy design i styl.

Cordivari Hand grzejnik dekoracyjny/łazienkowy 1200×514 mm kolor R01 biały Ral 9010

Luksusowa łazienka z elektrycznym urządzeniem grzewczym będzie wyglądała nowocześnie, designersko i luksusowo. Jaki grzejnik do łazienki powinieneś wybrać, jeżeli chcesz sprzęt zasilany prądem?

Minimalistyczny i elegancki jest grzejnik Artceram One Shot Surf. Nie będzie rzucał się w oczy, ale jeżeli już przykuje spojrzenie – na pewno zachwyci obserwatora. Przypomina on biały, wąski panel wieszany na ścianie. Efektywnie ogrzeje też małą i średnią łazienkę.

Jeżeli wolisz z kolei coś bardziej nowoczesnego, to świetnie w łazience sprawdzi się elektryczny CORDIVARI BADGE. To odpowiednik wspomnianej przez nas wodnej wersji grzejnikowej. Idealnie wkomponuje się w łazienki w stylu nowoczesnym, minimalistycznym lub skandynawskim. Mamy też coś dla osób, które preferują formę glamour czy uwielbiają dzieła sztuki – nawet w miejscu kąpieli. To Novellini Sole – dekoracyjny grzejnik przypominający niezwykły obraz. Wykonany został ze specjalnego szkła, a dekoracyjna róża, która jest na nim namalowana będzie fantastycznie wpisywać się w luksusowy wymiar Twojej łazienki.

Novellini Sole Grzejnik dekoracyjny/łazienkowy szklany 1050x600 mm dekor róża

Novellini Sole Grzejnik dekoracyjny/łazienkowy szklany 1050×600 mm dekor róża

Jak widzisz – grzejnik nie musi być w łazience złem koniecznym. Dobrze dobrany element gustownie podkreśli zalety pomieszczenia i korzystnie wpłynie na jego ogólny odbiór. Pamiętaj, żeby zaplanować zakup grzejnika już na etapie projektowania łazienki. Musi on bowiem pasować do całokształtu – również pod względem montażu i sposobu zasilania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *