Ekskluzywne, nowoczesne łazienki

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się umywalki stalowe?

Ceramika sanitarna – co warto o niej wiedzieć? Łazienka lub toaleta, niezależnie od tego, czy domowa, czy ogólnodostępna, musi być elegancka, bezpieczna i czysta. Bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki i toalety jest umywalka. Na rynku dostępne są umywalki bardzo różnorodne pod względem materiałów wykonania, w tym umywalki stalowe. Umywalka stalowa potrafi być bardzo elegancka, a zarazem wytrzymała. Gdzie najlepiej sprawdzą się umywalki stalowe?

Czym wyróżnia się umywalka stalowa?

Umywalka stalowa różni się od tradycyjnych umywalek kolorem i materiałem wykonania. Jest wykonana ze stali nierdzewnej lub szlachetnej. Umywalki ze stali potrafią być bardzo eleganckie, ale także zapewniają bezpieczeństwo i higienę. Łatwo utrzymać je w czystości, a do tego są odporne na uszkodzenia, co jest szczególnie ważne w łazienkach ogólnodostępnych, znajdujących się w różnych miejscach publicznych, a także w przypadku zastosowania w przemyśle. Stalowe umywalki nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, więc nie są drogie w utrzymaniu.

Galatea Design Circle Umywalka nablatowa Ø40 cm z korkiem Klik-Klak Brushed Rose Gold PVD

Galatea Design Circle Umywalka nablatowa Ø40 cm z korkiem Klik-Klak Brushed Rose Gold PVD

Jakie są rodzaje umywalek stalowych?

Przede wszystkim umywalki stalowe dzielą się na te do zastosowania w domu oraz przemyśle. Ponadto jeszcze dzielą się ze względu na sposób montażu. Wśród nich wyróżniamy:

  • Umywalki stalowe stojące na blacie – niewątpliwie najbardziej nowoczesne i przyciągające wzrok rozwiązanie. Najczęściej mają kształt okrągły lub owalny, rzadziej kwadratowy czy prostokątny. Zwykle montowane są w większych łazienkach. Często stosowane w domach oraz w hotelach czy pensjonatach, gdzie ważna jest estetyka i elegancja. Taka umywalka nie zajmuje miejsca pod blatem, dzięki czemu jest pod nią miejsce na dodatkową szafkę, a wysoki rant zapobiega rozchlapywaniu wody.
  • Umywalki stalowe wpuszczane w blat – to bez wątpienia funkcjonalne rozwiązanie, również do małych łazienek, bo pozwala ukryć elementy montażowe. Wady to brak miejsca w szafce pod spodem czy brak możliwości montażu szuflady pod blatem i ryzyko rozchlapania wody.
  • Umywalki podblatowe/podwieszane – mają podobne zalety i wady, co umywalka wpuszczana w blat. Ograniczają miejsce w szafce nawet jeszcze bardziej niż tego typu umywalka.

Gessi Venti20 Umywalka nablatowa 40×40 cm bez przelewu stal szczotkowana 54605.239

Czy umywalka stalowa sprawdzi się w domu?

Umywalki stalowe do łazienki to nowoczesny i elegancki wybór do domu. W łazienkach najlepiej sprawdzą się stawiane na blacie, ewentualnie wpuszczane w blat. Natomiast chcąc wstawić umywalki stalowe do kuchni, warto wybrać te podblatowe. Umywalki ze stali sprawdzą się także w innych wnętrzach, gdzie łatwo można pobrudzić ręce, np. w kotłowni, garażu czy warsztacie.

Gessi Venti20 Umywalka nablatowa Ø40 cm bez przelewu steel brushed 65601.239

Czy umywalka stalowa sprawdzi się w przemyśle?

Umywalka stalowa przemysłowa to bardzo częste rozwiązanie szczególnie w lokalach gastronomicznych, hotelach, ale także przychodniach czy szpitalach i wszędzie tam, gdzie przy pracy ważna jest czystość lub łatwo można się ubrudzić. Ponadto umywalki stalowe przemysłowe to dobry wybór do publicznych łazienek i toalet. Zapewniają bezpieczeństwo, higienę i są odporne na eksploatację, czy nawet akty wandalizmu. Do publicznej toalety przy dworcu albo w klubie czy pubie, gdzie ludzie lubią za dużo wypić, nie ma lepszego rozwiązania niż stalowa umywalka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *