Ekskluzywne, nowoczesne łazienki

Jaki parawan nawannowy wybrać do swojej łazienki?

Jaki parawan nawannowy wybrać do swojej łazienki?

Parawany nawannowe to praktyczne i eleganckie rozwiązanie, które pozwala cieszyć się zarówno kąpielą, jak i prysznicem w jednym miejscu. Dzięki nim każda łazienka niezależnie od jej rozmiarów zyska na funkcjonalności. Zastanawiasz się, jaki parawan nawannowy wybrać? Poniższy przewodnik pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru, dostosowanego do Twoich potrzeb i możliwości przestrzennych.

Największe zalety parawanów do wanny

Parawany wannowe to nie tylko praktyczne, ale także stylowe dodatki do każdej łazienki. Oto główne zalety, które przemawiają za ich instalacją.

Najważniejszą funkcją parawanu nawannowego jest ochrona łazienki przed wodą. Skutecznie izoluje ona przestrzeń kąpielową od reszty pomieszczenia, co jest szczególnie istotne w małych łazienkach, gdzie każda zachlapana powierzchnia może być problemem. Parawan nawannowy przesuwny jest tutaj wyjątkowo wygodny, gdyż pozwala na łatwe dostosowanie dostępu do wanny.

Burlington Parawan Nawannowy 195 cm

Burlington Parawan Nawannowy 195 cm

Parawany nawannowe są zazwyczaj wykonane z hartowanego szkła lub wysokiej jakości tworzywa, co gwarantuje łatwość w utrzymaniu czystości. Szkło można szybko umyć dzięki zastosowaniu prostych środków czyszczących, co zapewnia higienę i estetyczny wygląd na długo.

Wybór parawanu nawannowego to także kwestia estetyczna. Producenci oferują modele o różnych wzorach i kolorach, co umożliwia dobranie parawanu idealnie komponującego się z resztą wyposażenia łazienki. Od minimalistycznych, przez nowoczesne, aż po bogato zdobione – jaki parawan do wanny wybrać zależy tylko od Twojego gustu i stylu, w jakim urządzona jest łazienka.

W zależności od potrzeb można wybrać parawany wannowe stałe lub modele składane, które można łatwo odłożyć po kąpieli, zwiększając przestrzeń użytkową w łazience. Parawan nawannowy składany jest szczególnie polecany dla bardzo małych łazienek.

Novellini Aurora 2 Parawan nawannowy dwuczęściowy szkło przezroczyste 120x150 cm profil chrom

Novellini Aurora 2 Parawan nawannowy dwuczęściowy szkło przezroczyste 120×150 cm profil chrom

Rodzaje parawanów nawannowych – jakie są dostępne na rynku?

Jaki parawan do wanny wybrać? Wybór odpowiedniego modelu może być kluczowy, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych produktów. Oto główne typy parawanów, które można znaleźć w ofercie sklepów specjalizujących się w wyposażeniu łazienek.

Parawan nawannowy przesuwny

Nie wiesz, jak dobrać parawan do wanny, aby zajmował niewiele miejsca i był bardzo praktyczny? Te modele to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie łatwość dostępu i maksymalną funkcjonalność. Przesuwne panele umożliwiają łatwe otwieranie i zamykanie, co jest bardzo praktyczne, szczególnie w ciasnych przestrzeniach.

Parawan nawannowy składany

Doskonała opcja dla osób posiadających małe łazienki. Składany parawan można łatwo złożyć i odłożyć, gdy nie jest używany, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń.

Parawan nawannowy stały

Oferuje najlepszą ochronę przed wodą dzięki braku ruchomych części. Jest to estetyczne i trwałe rozwiązanie, idealne do łazienek, gdzie parawan ma być elementem stałym.

Besco Ambition 2 Parawan Nawannowy 2-skrzydłowy 81x140

Besco Ambition 2 Parawan Nawannowy 2-skrzydłowy 81×140

Jaki parawan nawannowy wybrać do swojej łazienki?

Zastanawiasz się jaki parawan do wanny będzie najlepszy? Decydując o tym, jaki parawan nawannowy wybrać należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów.

  1. Wymiary łazienki — jaki parawan nawannowy do małej łazienki będzie odpowiedni? W małych przestrzeniach najlepiej sprawdzają się parawany składane lub przesuwne, które po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca.
  2. Styl i wystrój łazienki — wybierz parawan, który będzie komplementarny do reszty wyposażenia. Dostępne są modele od klasycznych, przez retro, aż po ultranowoczesne.
  3. Typ i częstość użytkowania — jaki szeroki parawan do wanny najlepiej spełni Twoje oczekiwania? To zależy od tego, jak często i w jaki sposób z niego korzystasz. Większa szerokość będzie lepiej chronić łazienkę przed wodą.
  4. Łatwość instalacji i konserwacji — wybierz model, który nie tylko będzie łatwy w montażu, ale także w późniejszym czyszczeniu.

Besco Avita Wanna asymetryczna Lewa 160x75 biała

Besco Avita Wanna asymetryczna Lewa 160×75 biała

Wybierając jaki parawan nawannowy wybrać, warto zwrócić uwagę na wszystkie wymienione elementy. Dobrze dopasowany parawan to nie tylko większa funkcjonalność, ale także element dekoracyjny, który może znacząco podnieść estetykę łazienki. Warto więc poświęcić czas na przemyślany wybór, który będzie cieszyć oko i służyć przez lata.

Polecane produkty:

Recor Dakota Wanna wolnostojąca 137×76,5×75,5 cm solid copper
Recor Antique Wanna wolnostojąca bez otworu na baterię 180x77x79 cm mosaic
Burlington Windsor Wanna Wolnostojąca 170×75 cm biała złote nogi

Dodaj komentarz