Wanna wolnostojąca to element, który każdą łazienkę zamieni w rasowy pokój kąpielowy rodem z ośrodka odnowy biologicznej albo… paryskiego apartamentu. Jeśli chcesz wiedzieć, czy warto postawić na łazienkę z wanną wolnostojącą, koniecznie przeczytaj nasz wpis!
Łazienka z wanną wolnostojącą – tak czy nie?
Wanna wolnostojąca to jeden z największych trendów w łazienkowej modzie. Nic dziwnego: są tak samo wytworne i eleganckie, jak i funkcjonalne. Nadają wnętrzu ton, sprzyjają relaksowi podczas pielęgnacyjnych rytuałów i zawsze stanowią centralny punkt łazienki, wokół której z łatwością można rozplanować pozostałe elementy. Jeśli marzysz o pokoju kąpielowym z prawdziwego zdarzenia, bez względu na metraż, jakim dysponujesz, wybierz właśnie wannę wolnostojącą, którą możesz ustawić na środku łazienki, z możliwością dojścia do niej ze wszystkich stron. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, skorzystaj z praktycznego rozwiązania, jakim są wanny wolnostojące narożne czy przyścienne, takie jak model Gauli marki Alanad. Warto jednak pamiętać o sugestii ekspertów, którzy są zdania, że wanny wolnostojące to najlepszy wybór do pomieszczeń o powierzchni co najmniej 10-15 metrów kwadratowych.
Alanad Otemma Wanna wolnostojąca 150×72 cm z przelewem szczelinowym Biały
Wszystkie modele wanien wolnostojących wyróżniają ergonomiczne kształty i niezwykły, zawsze zgodny z trendami design. Wśród propozycji możesz znaleźć i wanny nowoczesne, o minimalistycznej formie, i śmiało nawiązujące do minionych dekad, na przykład takie na stylowych, rzeźbionych nóżkach (jak Kensington 1965 od Royce Morgan).
Royce Morgan Kensington 1695 Wanna wolnostojąca 1695×740 mm biała
Jaką wannę wolnostojącą wybrać?
Już wiesz, że wanna wolnostojąca to praktyczny i bardzo stylowy “bohater” łazienkowej aranżacji. Ale na jaki model warto się zdecydować? Przede wszystkim postaw na optymalny rozmiar, dopasowany nie tylko do wielkości łazienki, ale też indywidualnych potrzeb domowników. Zakłada się, że dla osób o przeciętnych wzroście dobra będzie wanna stojąca od długości od 165 cm do 170 cm, natomiast wyższe osoby powinny wybrać wanny proporcjonalnie dłuższe – nawet o 10 cm. Szerokość wanien wolnostojących oscyluje zazwyczaj między 70 cm a 85 cm. Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest materiał, z jakiej wykonana jest wanna.
- Wanny akrylowe będą wyborem praktycznym i rozsądnym cenowo. Są lekkie, odporne na przebarwienia i pozwalają długo utrzymać optymalną temperaturę wody.
- Wanny żeliwne są odporne na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, świetnie też znoszą częste czyszczenie, również dość silnymi detergentami. Ich minusem może być to, że krócej utrzymują wysoką temperaturę wody.
- Wanny z konglomeratu są supertrwałe i łatwe w czyszczeniu ze względu na gładką powierzchnię. Potrzebują jednak regularnych zabiegów pielęgnacyjnych z użyciem specjalnych preparatów. Konglomerat to materiał w 95% naturalny, będący połączeniem kamienia z żywicą poliestrową.
Antonio Lupi Dune Wanna wolnostojąca 172×168 cm biała
Wanny wolnostojące zamieniają łazienkę w naprawdę eleganckie pomieszczenie, z którego dosłownie nie chce się wychodzić. Są coraz chętniej wybierane przez osoby szukające praktycznych, ale stylowych rozwiązań, pragnące wprowadzić do swojego mieszkania więcej indywidualnego, nietuzinkowego charakteru.
Polecamy:
Clearwater Patinato wanna wolnostojaca 169×80 cm Biała
Galatea Smooth Wanna wolnostojąca z konglomeratu bez korka i syfonu 160×75 cm biała
Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!