Ekskluzywne, nowoczesne łazienki

Jak zaaranżować łazienkę na poddaszu?

Aranżacja łazienki na poddaszu może być wyzwaniem, ale warto je podjąć – takie pomieszczenie może być tak samo komfortowe, jak każde inne. Warto jednak świadomie podejść do rozplanowania przestrzeni i pamiętać o pewnych architektonicznych ograniczeniach. Co warto wiedzieć?

Tworzymy aranżację łazienki na poddaszu – o czym warto pamiętać?

Aranżacja łazienki na poddaszu może wydawać się nie lada wyzwaniem – w końcu charakterystyczna architektura pomieszczenia ze skosami, które znacznie ograniczają użytkowy metraż, bywa trudna w urządzaniu. Nie warto się jednak zniechęcać, bo łazienka w tego typu przestrzeni może być naprawdę wygodnym i efektywnym miejscem dla domowników, dla gości czy dla nastolatków, które zamieszkują wyższe piętro domu. O czym warto pamiętać, zaczynając pracę?

  • przy planowaniu rozmieszczenia poszczególnych elementów, weź pod uwagę skosy, wnęki, kolumny i inne “trudne” elementy architektoniczne;
  • być może będziesz musiał zdecydować się na meble na wymiar, które najlepiej wpiszą się w architekturę łazienki na poddaszu i pomogą zaoszczędzić metraż;
  • warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, które doświetli zakamarki pomieszczenia pod skosami (przydadzą się na przykład listwy LED);
  • jeśli łazienka na poddaszu jest wyjątkowo mała, warto optycznie powiększyć ją jasnymi kolorami.

Antonio Lupi Ago Wanna wolnostojąca 175x80 cm biały mat

Antonio Lupi Ago Wanna wolnostojąca 175×80 cm biały mat

Łazienka na poddaszu z wanną czy prysznicem?

Najważniejszym pytaniem pozostaje, co będzie lepsze i bardziej prawdopodobne w realizacji: łazienka na poddaszu z wanną czy prysznicem. Tak naprawdę zależy to od konkretnego pomieszczenia i Twojego planu na nie.

  • Łazienka na poddaszu z wanną to dobry pomysł, jeśli sporo miejsca pozostaje pod skośnymi ścianami – możesz pod nimi ustawić całkiem ergonomiczną i komfortową wannę wolnostojącą (np. wannę żeliwną) lub przyścienną. Wanny tego typu znajdziesz chociażby w ofercie marki Galatea.
  • Łazienka na poddaszu z prysznicem? Tak, jeśli wygodnych rozmiarów natrysk będziesz mógł ulokować w wystarczająco wysokim punkcie pomieszczenia. W tego typu przestrzeniach świetnie sprawdzą się kabiny prysznicowe typu walk-in, które znajdziesz na przykład w kolekcji Besco.

Besco Indre Kabina Prysznicowa Walk In 140x90

Besco Indre Kabina Prysznicowa Walk In 140×90

Łazienka na poddaszu – inspiracje aranżacyjne

Łazienkę na poddaszu można urządzić w wielu różnych stylach, od glamour po boho. Modnym pomysłem jest ozdobienie ściany sąsiadującej ze skosami efektownym gresem, płytkami ceramicznymi lub specjalną tapetą do łazienki. W tego typu pomieszczeniach często wykorzystuje się też drewno (lub gres z efektem drewna) oraz urządzenia sanitarne w klasycznej bieli, które powiększają wizualnie przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem są pastelowe, wielkoformatowe płyty z połyskiem na podłodze – one też korzystnie wpłyną na odbiór łazienki i będą tworzyć złudzenie zdecydowanie większego metrażu.

Łazienka na poddaszu z wanną i prysznicem? Dlaczego nie. Dzięki naszym praktycznym wskazówkom, wiesz już, na co zwrócić uwagę, żeby stworzyć wygodną w użytkowaniu, a przy tym stylową przestrzeń.

Dodaj komentarz