Ekskluzywne, nowoczesne łazienki

Jaki rodzaj zlewozmywaka wybrać do kuchni? Doradzamy!

Nie ma co ukrywać, że zlewozmywak to w kuchni jeden z najważniejszych elementów wyposażenia. Jest praktyczny, umożliwia sprawne gotowanie, mycie, obrabianie produktów. Co więcej nowoczesny zlewozmywak do kuchni pełni też rolę dekoracyjną. W jaki sposób wybrać odpowiedni element? Zobacz nasze sugestie i porady!

W tym tekście przeanalizujemy czy w Twojej kuchni bardziej sprawdzi się zlewozmywak jedno czy dwukomorowy, czarny czy tradycyjny oraz czy lepiej postawić na tradycyjny egzemplarz czy poszukać czegoś bardziej wyszukanego. Poznaj odpowiedzi na wiele powyższych pytań!

Zlewozmywak do kuchni jednokomorowy czy dwukomorowy?

Na początku skupimy się na kwestii wielkości zlewozmywaka. Otóż zlewozmywak do kuchni jednokomorowy zdecydowanie lepiej sprawdzi się w mniejszej kuchni i tam, gdzie gotowanie nie jest tak częstą czynnością. W takim przypadku umieszczenie niewielkiego, pojedynczego elementu będzie pełnić bardziej formę dekoracyjną. Jeżeli chcesz umieścić nowoczesny zlewozmywak do kuchni jednokomorowy, to polecamy Nivito Cube 500 – zlewozmywak jednokomorowy o wymiarach 50×40 cm. Ten egzemplarz wykonany jest ze stali nierdzewnej, a kolor miedź szczotkowana świetnie sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach kuchennych.

Nivito Cube 500 Zlewozmywak jednokomorowy 50x40 cm brushed copper

Nivito Cube 500 Zlewozmywak jednokomorowy 50×40 cm brushed copper

Zlewozmywak do kuchni dwukomorowy to z kolei rozwiązanie dla osób, które częściej korzystają z kuchni pod względem praktycznym. Każdy, kto lubi gotować zdaje sobie sprawę, że wykonywanie dwóch czynności na raz może ułatwić właśnie zlewozmywak do kuchni dwukomorowy. Taki element również dostaniesz w nowoczesnej i designerskiej formie. Przykładem jest tu zlew 2-komorowy Cobre. To miedziany zlewozmywak do kuchni o miedzianej, nieregularnej powłoce (zresztą egzemplarz ten w całości został wykonany właśnie z miedzi). Będzie fantastycznie prezentował się w kuchni wykonanej w tradycyjnym stylu, ale też np. w meblach z ciemnymi wstawkami.

Zlew 2-komorowy Cobre miedziany młotkowany 90x56 cm

Zlew 2-komorowy Cobre miedziany młotkowany 90×56 cm

Czarny, biały, kolorowy – jaki zlewozmywak powinien znaleźć się w Twojej kuchni?

Przejdźmy teraz do koloru. Nowoczesna i luksusowa kuchnia może opierać się na różnych barwach, które powinny jednak ze sobą współgrać. Przykładowo w kolorowym pomieszczeniu czarny zlewozmywak do kuchni nie będzie wyglądał elegancko.

Jakiego koloru powinien być więc Twój zlew? Czarny zlewozmywak do kuchni sprawdzi się w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy jednolitym (np. jeżeli fronty mebli i płytki są szare, a blat przypomina np. słoje drewna). Do jaśniejszej kuchni możesz wykorzystać zlewozmywak beżowy – przykładem jest tu Stein Hard – dwukomorowy, prosty, użytkowy, a jednocześnie modny zlew, który idealnie wkomponuje się w Twoją kuchnię.

Stein Hard Zlewozmywak Thasos dwukomorowy Beżowy

Stein Hard Zlewozmywak dwukomorowy Beżowy

Na koniec pamiętaj, że niezależnie od wybranego rodzaju zlewu, jego odmiany kolorystycznej czy materiału z jakiego został wykonany, aby skutecznie podtrzymać efekt jego wyglądu niezbędna będzie bateria kuchenna. Ta musi pasować do samego designu pomieszczenia kuchennego oraz wyglądu zlewozmywaka. Konieczne jest tu zarówno dobranie samego stylu elementu, jak i jej wielkości i koloru. Zwróć uwagę na to, że bateria i zlew mogą całkowicie odmienić oblicze Twojej kuchni – dobrze przemyśl więc wybór tych elementów do swojej nowej, luksusowej kuchni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *