Ekskluzywne, nowoczesne łazienki

Kiedy postawić na wannę w sypialni?

Z jakim pomieszczeniem kojarzy nam się wanna? Zdecydowanie z łazienką. W niektórych luksusowych i ekskluzywnych wnętrzach elementy te znajdują się jednak… w pokojach do spania! Jakie walory ma wanna w sypialni i dlaczego warto ją tam umieścić? Na co zwrócić uwagę przy instalacji systemu wannowego poza łazienką? Jaką wannę wybrać do sypialni? Podpowiadamy!

Wanna w sypialni wcale nie jest już fanaberią. Coraz więcej osób decyduje się na instalację tego elementu, zmieniając standardowy pokój do wypoczynku w oazę spokoju – prawdziwe kąpielowe pomieszczenie. Dlaczego wanna w sypialni to dobre rozwiązanie?

Wanna w sypialni – zalety

Luksusowe pomieszczenia kąpielowe znane są już od wieków. Tak naprawdę to umieszczanie wanny w łazienkach jest stosunkowo „nowe”. Na dworach czy w pałacach wanny pełniły nie tyle rolę oczyszczenia skóry, co sposobu na relaks i odpoczynek. Gdzie o taki najlepiej? Właśnie w sypialni!

Właśnie to jest największym walorem wanny w sypialni. Instalując wolnostojącą wannę z konglomeratu lub żeliwną (np. Heritage Devon) możesz zanurzyć się w wodzie na długi czas. Łazienka nie zawsze sprzyja takiej regeneracji, bo to pomieszczenie dość surowe, użytkowe i bardziej kojarzy się z szybkim wykąpaniem niż relaksem z książką w ręku lub przy świecach. Z kolei w sypialni możesz nawet w wannie… zasnąć!

Kolejną zaletą jest praktyczna forma. Wystarczy wyskoczyć rano z piżamy i wejść do wanny, by rozpocząć batalię z trudną codziennością. Z kolei po wieczornej kąpieli możesz natychmiast przykryć się kołdrą i zasnąć – to niebagatelnie wpływa na kondycje organizmu. Nie ma też co ukrywać, że wanna (oczywiście w luksusowej wersji) polepsza walory wizualne każdej sypialni, nadając jej ton elegancji, ale też ekstrawagancji.

Przed decyzją o instalacji wanny w sypialni zwróć jednak uwagę na kilka elementów. Nie zawsze taki montaż będzie możliwy, a nawet jeżeli, to nie będzie on pozytywnie wpływał na odbiór Twojego domu!

Antonio Lupi Baìa Small Wanna wolnostojąca 170x70 cm biała

Antonio Lupi Baìa Small Wanna wolnostojąca 170×70 cm biała

Na co zwrócić uwagę umieszczając w sypialni wannę?

Przede wszystkim sprawdź czy możesz zainstalować w sypialni wannę. Nie zawsze możliwe jest bowiem pociągnięcie rur odpływowych i dopływowych z wodą. O ile ten drugi temat jesteś w stanie obejść (niektórzy nalewają wodę do wanny z zewnętrznego źródła), tak odpływ trudno będzie Ci zorganizować w ten sposób. Odpowiednią instalację hydrauliczną przygotuj więc już na etapie budowy domu. Określ gdzie będzie stała ewentualna wanna. Popatrz też w jaki sposób schować rury, aby nie straszyły one swoim wyglądem.

Kolejna sprawa związana jest z samą sypialnią. Jeżeli nie jest ona zbyt duża, albo ma pełnić rolę pokoju wyłącznie do odpoczynku w nocy – nie kuś się na instalowanie w niej wanny. Pamiętaj także, że wanna w sypialni powinna pełnić rolę dodatkową. Otóż konieczne jest posiadanie również łazienki z prysznicem lub drugą wanną. Wyobraź sobie bowiem, że Twoi goście kąpią się w Twojej… sypialni.

Poza tym przygotuj miejsce na wannę. Dookoła powinny być wodoodporne panele lub wykładzina, by po długotrwałych kąpielach wilgoć nie wpływała na stan podłogi.

Antonio Lupi Dune Wanna do zabudowy 172x168 cm biała

Antonio Lupi Dune Wanna do zabudowy 172×168 cm biała

Jaką wannę możesz zamontować w sypialni?

Pamiętaj również, że nie każda wanna będzie pasować do sypialni. Najlepiej sprawdzą się wolnostojące wanny zdobione. Musisz je jednak dopasować do wystroju całego pokoju kąpielowego. Np. wolnostojąca wanna Alanad Gangotri kapitalnie wpasuje się w sypialnię klasyczną, loftową lub skandynawską. Możesz zainstalować ją także w przestrzeni minimalistycznej.

Jeżeli natomiast wolisz pomieszczenia glamour, to bardziej trafny okaże się wybór wanny takiej jak Gentry Home Carlton w różnych odmianach kolorystycznych. Tego typu produkt nada Twojej sypialni ekskluzywnego i wyjątkowego charakteru.

Nie zapominaj także o dodatkach! Musisz zainstalować naprawdę okazałe i luksusowe baterie wannowe, by nie popsuć całego efektu. Naszym zdaniem wyborem bardzo korzystnym będzie wolnostojący element, który zamontujesz przy samej podłodze. W ten sposób ukryjesz rury i niebywale podkreślisz luksus swojego pokoju kąpielowego. Poszukując stojącej baterii zastanów się nad Bruma Classico lub podobnym produktem najwyższej jakości.

Nie ma co ukrywać – wanna w sypialni to bardzo luksusowy element wyposażenia, nie spotykany jeszcze tak szybko. To świetny sposób na pozytywne wyróżnienie swojego wnętrza. Wymaga jednak wcześniejszego zaplanowania, a także wybrania najlepszej armatury. Tylko w ten sposób uzyskasz zachwycający efekt!

Polecane produkty:

Artceram Hermitage Wanna wolnostojąca 170 cm biała

Gentry Home Richmond wanna 170×68 cm żeliwna biała/polerowane aluminium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *