Ekskluzywne, nowoczesne łazienki

Przechytrzyć przestrzeń, czyli przechowywanie w małej łazience

Urządzanie małej łazienki zawsze stanowi wyzwanie. Musimy zaaranżować przestrzeń tak by wyglądała estetycznie, a jednocześnie by dało się zmieścić w niej wszystkie niezbędne urządzenia, z których będziemy korzystać. Trzeba też zadbać o elementy, które powiększą optycznie nasze wnętrze.

Zastanów się czego najbardziej potrzebujesz w swojej łazience. Jeśli masz możliwość zastąpienia wanny kabiną prysznicową albo możesz postawić pralkę w kuchni, warto rozważyć taką możliwość. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku przechowywania. Wszystko to co jest zbędne powinniśmy trzymać w innych pomieszczeniach, w których mamy do zagospodarowania więcej przestrzeni.

Wanna czy kabina prysznicowa?

To dość częsty dylemat posiadaczy małych łazienek. Kabina prysznicowa zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż wanna. Najlepiej zdecydować się na model z przezroczystymi drzwiami i jak najcieńszymi profilami, tak by optycznie powiększyć naszą łazienkę. Dobrym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa półokrągła, która przez swój kształt oszczędzi przestrzeń. Drzwi przesuwne w kabinie zwiększą natomiast komfort użytkowania eliminując problem z obijaniem innych przedmiotów przy otwieraniu drzwi. Jeśli jednak nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez długich kąpieli w wannie to powinniśmy zdecydować się na wannę asymetryczną, która zajmuje mniej miejsca niż klasyczna wanna prostokątna.

Optyczne powiększenie

Łazienki w jasnych odcieniach będą zawsze wydawały się większe niż te ciemne. Dlatego też powinniśmy wybierać jasne kolory ścian i płytek i ograniczyć ilość zbędnych dodatków do minimum. To da nam wrażenie większej przestrzeni. Ważnym elementem będą też lustra, które umieszczone w odpowiednich miejscach mogą znacząco „powiększyć” naszą łazienkę. Lustro ścienne z szafką może też rozwiązać problem przechowywania akcesoriów do porannej toalety.

Ceramika łazienkowa

Coraz częściej producenci ceramiki decydują się na tworzenie produktów przeznaczonych specjalnie do małych łazienek. Powstają więc umywalki mniejszych gabarytów oraz miski WC w wersjach krótszych niż standardowe. Dzięki nim oszczędzimy cenną przestrzeń, co sprawi, że nasza łazienka stanie się optycznie większa.

Dodaj komentarz