Ekskluzywne, nowoczesne łazienki

Łazienka z prysznicem – 10 pomysłów na funkcjonalną łazienkę

Łazienka z prysznicem - 10 pomysłów na funkcjonalną łazienkę

Łazienka z prysznicem potrafi być znacznie bardziej funkcjonalna niż z wanną. Wanna nie zawsze zmieści się do małej łazienki, a szybki prysznic jest zdecydowanie bardziej ekologiczny niż kąpiel w pełnej wannie. Prysznic to również znakomite rozwiązanie dla osób starszych i niepełnosprawnych, które mogą mieć kłopoty z wejściem i wyjściem z wanny. Choć prysznic może być kosztowny, warto zdecydować się na kabinę w swojej łazience. Oto nasze pomysły na funkcjonalną łazienkę z prysznicem.

Dlaczego warto wybrać łazienkę z prysznicem?

Funkcjonalna łazienka z prysznicem prezentuje się nawet bardziej luksusowo niż z wanną. Ponadto kabina prysznicowa pozwala zaoszczędzić mnóstwo miejsca. W dodatku prysznic jest wygodny i to również dla seniorów czy osób z niepełnosprawnościami. Kabina prysznicowa spokojnie też zmieści się w małej łazience i nie zajmie tak dużo miejsca jak wanna. Kabina prysznicowa to znakomite rozwiązanie do małych, ciasnych łazienek, zwłaszcza wąskich lub z zakamarkami. Owszem, niektórzy nie wyobrażają sobie wieczora bez odprężającej kąpieli z bąbelkami w wannie, ale prysznic jest lepszy dla osób, którym zależy na środowisku. Biorąc prysznic zużywasz znacznie mniej wody, niż przy kąpieli w wannie. Jest to szczególnie ważne w przypadku większych rodzin, gdzie nie ma też czasu na to, by każdy z osobna brał długą kąpiel.

New Trendy New Modus Black Ścianka Prysznicowa Walk-In z ramką dekoracyjną 120x200 cm czarna

New Trendy New Modus Black Ścianka Prysznicowa Walk-In z ramką dekoracyjną 120×200 cm czarna

Jakie rodzaje kabin prysznicowych wybrać do funkcjonalnej łazienki?

Istnieją różne rodzaje kabin prysznicowych. Wybór może nie być łatwy. To, jaka kabina będzie najlepsza, zależy od kształtu i specyfiki łazienki, reszty wyposażenia czy oczywiście naszych preferencji. Kabiny mogą mieć różną szerokość, brodziki o różnej głębokości, a także mogą być wolnostojące lub montowane przy ścianie. Wolnostojące będą lepszym wyborem do dużych łazienek. Do małej łazienki najlepiej wybrać niewielką kabinę, którą można zmieścić nawet w jakimś zakamarku. Istotną sprawą jest także sposób otwierania i zamykania. Drzwi mogą być wahadłowe, otwierane do zewnątrz lub przesuwne. To, jakie będą odpowiednie, zależy od umiejscowienia kabiny. Wybierając kabinę, zwróć też uwagę na baterie natryskowe czy inne elementy prysznicowe, takie, jak deszczownica, panele prysznicowe czy nawet system hydromasażu.

New Trendy New Soleo Podwójne drzwi wnękowe 125,3x195 cm chrom

New Trendy New Soleo Podwójne drzwi wnękowe 125,3×195 cm chrom

10 pomysłów na funkcjonalną łazienkę z prysznicem

Nie masz pewności, jaka aranżacja łazienki z prysznicem będzie odpowiednia dla Ciebie? Oto prysznicowe rozwiązania łazienkowe, które zapewnią wygodną kąpiel i korzystanie z łazienki:

  • kabina walk – in, na całej długości ściany;
  • kabina oparta o wannę;
  • kabina w narożniku;
  • kabina otwarta z odpływem w podłodze;
  • kabina prysznicowa we wnęce;
  • kabina półokrągła z brodzikiem lub bez;
  • kabina z wyższym brodzikiem dla dzieci;
  • kabina bez lub z płytkim brodzikiem oraz krzesełkiem i uchwytami dla osób niepełnosprawnych i starszych;
  • duża łazienka z kabiną wolnostojącą z brodzikiem lub bez;
  • kabina z dodatkowymi zdobieniami, np. czarną ramą, kontrastującymi z innymi dodatkami w łazience.

Ideal Standard Connect Drzwi przesuwne 110 cm - szkło przeźroczyste, Srebrny

Ideal Standard Connect Drzwi przesuwne 110 cm – szkło przeźroczyste, Srebrny

Pamiętaj jednak, że to Twoja łazienka i możesz ją sobie urządzić, jak tylko zechcesz, by mieć jak największy komfort dbania o swoją higienę osobistą.

Polecane produkty:

Besco Viva Kabina Prysznicowa 90×90
Gentry Home kabina kwadratowa drzwi po lewej stronie + ścianka prawa 80×80 cm dekor Floral chrom

Dodaj komentarz