Ekskluzywne, nowoczesne łazienki

Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym?

Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym?

Inspirowane loftami wnętrza są teraz bardzo cenione. Zastanawiasz się, jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym, żeby było i funkcjonalnie, i stylowo? W tym poradniku znajdziesz odpowiedź, której szukasz.

Łazienka w stylu industrialnym – jak wygląda taka przestrzeń? Poznaj jej cechy charakterystyczne

Łazienka w stylu industrialnym to miejsce inspirowane klimatem kojarzącym się z nowojorskimi loftami, które jak grzyby po deszczu pojawiały się w latach 70. XX wieku w poprzemysłowych budynkach. Ich cechą charakterystyczną było ciekawe wykorzystanie zastanej przestrzeni: dużych okien, surowych ścian i podłóg, widocznych gołym okiem instalacji. Prostota i surowość tak typowe dla loftów świetnie się odnajdują w nowoczesnych wnętrzach o utylitarnym charakterze. Takie rozwiązanie spodoba się nie tylko estetom, ale też zwolennikom funkcjonalności. A co więcej – o efekt WOW wcale nie jest trudno.

Jakie kolory, dodatki i meble pasują do łazienki w stylu industrialnym?

Jeśli chcesz urządzić łazienkę w industrialnym stylu, musisz zaufać zasadzie “mniej znaczy więcej”. Tego typu przestrzeń powinna być raczej wyczyszczona ze zbędnych elementów, a nawet sprawiająca wrażenie pustawej. To dzięki temu jest tak szalenie komfortowa i ergonomiczna!

Dekoracje? Zapomnij. Ozdobną funkcję mogą pełnić faktury na ścianach (na przykład żyłkowanie marmurowych płytek) czy forma armatury i ceramiki (jak chociażby geometryczna wylewka w matowej czerni i umywalka przypominająca misę). Paleta kolorów opiera się przede wszystkim na ciemnych barwach, kolorach ziemi (cegła i miedź, brąz, oliwkowa zieleń), a także na bieli, czerni i szarości.

Gentry Home Richmond wanna 170x68 cm żeliwna biała/polerowane aluminium

Gentry Home Richmond wanna 170×68 cm żeliwna biała/polerowane aluminium

Jak urządzić małą łazienkę industrialną, a jak zaaranżować tę o dużym metrażu? Podpowiadamy!

Urządzenie dużej łazienki w stylu industrialnym nie będzie trudne, jeśli postawisz na ciemne kolory lub naturalną cegłę na ścianach, nastrojowo oświetlisz mroczne zakamarki pomieszczenia i przygotujesz odpowiednią strefę kąpielową. Minimalistyczne kabiny prysznicowe typu walk-in będą znakomitym wyborem, ale jeśli dysponujesz większym metrażem, wanna żeliwna czy konglomeratowa o geometrycznej formie też będzie strzałem w dziesiątkę.

Mniejsze łazienki w stylu industrialnym będą wymagały decyzji – albo funkcjonalna kabina, albo mała wanna narożna czy przyścienna. Każda z opcji będzie dobrą decyzją, o ile pozostawisz wystarczająco miejsca na poruszanie się po przestrzeni. Jeśli Ci jej brakuje, pomyśl o zorganizowaniu bardziej kompaktowej strefy umywalkowej lub o przeniesieniu toalety do osobnego pomieszczenia.

Nie trzeba wiele, żeby stworzyć wyjątkowo stylową łazienkę industrialną, w której na kwestie estetyki nacisk położony jest w takim samym stopniu, jak na funkcjonalność i wygodę. Zastosuj nasze porady, a osiągniesz wyjątkowy rezultat kosztem niewielkiego wysiłku.

Dodaj komentarz