Ekskluzywne, nowoczesne łazienki

Jak urządzić wąską łazienkę?

Jak urządzić wąską łazienkę?

Wąskie pomieszczenie, w którym chcesz urządzić wygodną łazienkę, na pewno jest wyzwaniem. Ale jesteś w stanie mu podołać, jeśli wykorzystasz kilka sprawdzonych patentów. Jakie wskazówki przygotowali dla Ciebie nasi eksperci? Zerknij do naszego poradnika i sprawdź.

Wąska łazienka – problem, czy wyzwanie? Przekonaj się, jak wykorzystać potencjał przestrzeni!

Oczywiście, że urządzanie dużej i przestronnej łazienki, w której możesz zastosować każde wymarzone przez siebie rozwiązanie, jest proste i przyjemne. Ale nic nie daje takiej satysfakcji, jak wyzwania – takie, jak aranżacja wąskiej łazienki. W dość trudnej przestrzeni jak najbardziej można stworzyć zarówno stylowy, jak i funkcjonalny efekt – wystarczy tylko odpowiednio wykorzystać potencjał jej architektury. Jak to zrobić? Jakie wybrać rozwiązanie: wannę czy kabinę prysznicową? O tym w dalszej części poradnika, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Besco Indre Kabina Prysznicowa Walk In 140x90

Besco Indre Kabina Prysznicowa Walk In 140×90

Triki aranżacyjne, które warto zastosować w wąskiej łazience

Zanim zabierzesz się do aranżacji wąskiej łazienki, dokładnie przemyśl, jak wykorzystać każdy centymetr kwadratowy przestrzeni. Strefę umywalki bądź toaletę zaplanuj w takim miejscu, w którym nie będą przeszkadzać one w poruszaniu się po pomieszczeniu, weź pod uwagę montaż wysokich szafek lub naściennych półek, które wyeliminują problem przeładowania pomieszczenia. Szerokość wszystkich elementów, w tym umywalek czy szafek, należy dostosować do szerokości łazienki, zwracając uwagę na to, żeby zostało jeszcze wystarczająco dużo miejsca na korzystanie z nich.

Zadbaj też o kolory, pamiętając, że jasne optycznie poszerzają wnętrze, a ciemne – sprawiają, że ściany będą się wydawać bliżej siebie. Możesz łazienkę wymodelować, stosując np. czerń na najdalej odsuniętych od siebie ścianach, a kremową biel – na tych, które znajdują się najbliżej siebie.

Alanad Gauli Wanna wolnostojąca przyścienna 160x75 cm z przelewem szczelinowym Biały

Alanad Gauli Wanna wolnostojąca przyścienna 160×75 cm z przelewem szczelinowym Biały

Wąska łazienka z prysznicem czy z wanną? Oto odpowiedź, której szukasz!

Podstawowe pytanie dotyczy tego, czy lepszym rozwiązaniem będzie wąska łazienka z prysznicem, czy z wanną. To wystarczy wyliczyć matematycznie – jeśli przyścienna wanna o optymalnej szerokości 70-80 cm pozwoli swobodnie przechodzić obok również osobom o większych gabarytach, spokojnie możesz ją zainstalować. Można też wykorzystać najdalej położoną ścianę wyznaczającą szerokość łazienki i tam zamontować ścianę narożną.

Bardzo wąska łazienka z prysznicem powinna być zaaranżowana na podobnej zasadzie – kabiny prysznicowe można zamontować na jednej z krótszych lub dłuższych ścian, o ile nie wpłynie to negatywnie na ergonomię. Wyposażenie łazienki o wąskiej architekturze musi uwzględniać potrzeby wszystkich domowników, również tych mniej sprawnych fizycznie.

Wąska łazienka może być wygodna i funkcjonalna, jeśli zostanie odpowiednio zaaranżowana. Wierzymy, że z naszymi podpowiedziami stworzysz komfortową przestrzeń, w której miło będzie przebywać. Znakomitych rozwiązań do tego typu pomieszczeń szukaj w naszym sklepie.

Dodaj komentarz